De-armouring

De-armouring je velmi účinnou akupresurní technikou, při níž dochází k uvolňování nahromaděného emocionálního stresu prostřednictvím práce s vybranými trigger pointy – spoušťovými body, ve kterých se kumuluje svalové napětí.

De-armouring může uvolnit i velmi staré, nevyjádřené emoce, které způsobují napětí, negativně ovlivňují naše chování a celkově blokují naši životní energii. Už od malička se setkáváme se situacemi, ve kterých si nemůžeme dovolit naplno vyjádřit své emoce – např. při výchově našimi rodiči („Nevztekej se!, Nebul!, Dej ty nohy k sobě!“), ve škole („Seď! Ticho!, Klid!“), při rozhovoru se šéfem nebo v kontaktu s našimi vlastními dětmi. Snažíme se emoce držet na uzdě, chovat se korektně, být hodným chlapečkem nebo hodnou holčičkou, ať už z důvodu se zavděčit, nebo ze strachu. Všechny takto zadržené a nevyjádřené emoce se neztrácejí, ale naopak se kumulují v našem těle a když dostaneme pomyslnou poslední kapku a pohár přeteče, vybijeme nahromaděný stres s největší pravděpodobností naprosto v neadekvátní míře a často na člověka, který za nic nemůže. Poté přichází pocit viny a strach z opuštění nebo odmítnutí. Začneme se pokoušet zavděčit, být hodným chlapečkem nebo holčičkou, kruh se uzavírá… Nebo se uzavřeme do sebe a namísto plného prožívání života v radosti se kontrolujeme a separujeme od ostatních. Ve snaze nikomu neublížit našimi výbuchy se snažíme odstřihnout od negativních emocí. Ve skutečnosti se však odpojíme od veškerého prožívání, i toho pozitivního. Výsledkem je sterilní život, bez radosti, bez živosti, v kontrole a stažení. A často i v samotě.

Po de-armouringu dochází k velké úlevě a začátku prožívání života v úplné jiné kvalitě, než doposud. Často se také klient poprvé setkává s vlastní energií a prožitkem jejího proudění tělem.

De-armouring může být také přípravou na tantrickou masáž. Pokud se tělo zbaví veškerého napětí a energie naplno proudí, stává se tantrická masáž spirituálním prožitkem vedoucím až k orgasmickým stavům rozšířeného vědomí.