Náš tým

5953f38d-bfd9-4010-b0e1-a77cf9a4018f

Bára Fuks Chmelíková

Vědomé práci s tělem se věnuji od roku 2012. Vystudovala jsem obor animal assisted therapy, jehož součástí bylo i studium fyzioterapie. Fascinovalo mě propojení léčby těla a duše za pomoci zvířat. Už odmala jsem se věnovala koním a vnímala jejich terapeutický přesah, takže možnost studovat hipoterapii na akademické půdě byla jasná volba. V rámci studia jsem získala profesionální masérské certifikáty a začala svou praxi jako masérka. Hipoterapii jsem se věnovala ve spolcích Caballinus o.s. a Equilibro. Že fyzická práce s koňmi léčí i duši jsem tedy věděla, ale zajímalo mě, zda by se více celostně daly pojmout i masáže.

V té době jsem díky svému tehdejšímu partnerovi objevila tantru a její učení přesně zapadlo do mého chápání těla a duše jako jednoho neoddělitelného celku. Prošla jsem silným transformačním procesem v osobním životě a tato niterná zkušenost pro mě byla klíčová v dalším směřování. Vznikla myšlenka vědomé práce s tělem – přes dotek těla se dotýkat i duše.

Začala jsem se věnovat tématu vědomého ženství a ženské tantře v tradici SkyDancing tantra pod vedením Gabriely Římské Víchové. Později jsem se stala asistentkou jejich seminářů.  Od vědomého ženství jsem se postupně dostala k tématu vědomého partnerství prostřednictvím Esencí vztahu pod vedením Bhagata a tantrických ochutnávek pro páry u tantrického mistra Johna Hawkena. Johnův přístup mě natolik oslovil, že jsem se rozhodla poznat blíže jeho učení. Pod Johnovým vedením jsem prošla ročním intenzivním transformačním výcvikem Posvátné tělo – Vášnivý duch a poté absolvovala další kurzy, jako např. Dark Eros nebo roční výcvik pro páry Lovemaking. Později jsem se seznámila s australským sexuologem Andrewem Barnesem, u kterého jsem mimo jiné studovala de-armouring a koučink sexuality a intimity, nebo s Alanem Lowenem, se kterým jsem prošla silným prožitkem vlastní smrti.

V současné chvíli procházím studiem Somatic experiencing – jedním z nejefektivnějších nástrojů léčby traumatu.

Abych všechny tyto zkušenosti mohla zahrnout do své práce, vznikla díky láskyplné podpoře mého muže Cesta doteku. A na té se s vámi ráda potkám…

Bára
martin-profil-640x480

Martin Fuks

Od r. 2007 jsem se začal věnovat koučování a při rozvoji lidí zapojoval především hlavu. Občas jsem však měl pocit, že v některých tématech plujeme po povrchu a nedokážeme se dostat ke skutečné příčině problémů.

S bodyworkem jsem se poprvé setkal při výcviku tantrických masáží. Hned při prvním semináři jsem pochopil, jak nádherný a léčivý může být vědomý dotek, který jsem do té doby neznal. Začal jsem prožívat stavy hlubokého uvolnění, přívalů energie a výrazné pocity štěstí. To jsem z koučinku neznal. 

Především mi však práce s tělem pomohla objevit a vyřešit dávno zapomenuté trauma z dětství a můj další život se naprosto změnil. Proto mě bodywork hluboce oslovil a začal jsem se mu věnovat profesionálně.

Za poslední roky jsem prošel spoustou rozvojových a výcvikových seminářů, především u Johna Hawkena, Andrewa Barnese nebo Alana Lowena. Měl jsem možnost poznat spousty lidských příběhů a reálných ukázek, jak může práce s tělem člověku pomoci. A často právě v případech, kdy už lidé vyzkoušeli všechno – psychology, terapeuty, kouče, lékaře i medikaci…

 Při své práci dnes kombinuji bodywork s koučovacími a terapeutickými prvky. Díky tomu mohou lidé nejen prožít, ale také pochopit hlubokou moudrost svého těla, což vede k silnějším prožitkům a následně rychlejších změnám. 

To mě obrovsky naplňuje.

Martin

Ing. Barbora Chmelíková, Hůrky 110, 337 01, IČ 02270005. Fyzická osoba zapsaná v ŽR od 29. 10. 2013.
Martin Fuks, DiS., Senecká 2228/6a, Plzeň, 323 00, IČ 67891896. Fyzická osoba zapsaná v ŽR od 01. 10. 1998.